Aktualności

TANIEC WSPÓŁCZESNY – CYKL WARSZTATÓW Z NIESZKĄ BOGUSŁAWSKĄ

5 września 2019

Zapraszamy na wyjątkowy cykl warsztatów tańca współczesnego z Nieszką Bogusławską.
Na tę chwilę zaplanowaliśmy cykl czterech spotkań, każde spotkanie dotyczyć będzie innego zagadnienia. Zachęcamy do skorzystania z całego kursu choć oczywiście możliwy jest także udział w jednym wybranym warsztacie.

PLAN WARSZTATÓW:

NIEDZIELA 6.10.2019
17:00 – 20:00

1. Floorwork / organic movement
Będzie to warsztat dotyczący pracy z podłogą, pogłębiający rozumienie w ruchu ciężaru ciała, grawitacji, punktów podparcia. Dowiemy się co to znaczy poruszać się organicznie, w zgodzie z anatomią i podstawowymi zasadami ekonomicznego ruchu. Będziemy pracować na frazach ruchowych, improwizacji i konkretnych ćwiczeniach.

NIEDZIELA 20.10.2019
17:00 – 20:00

2. Kontakt Improwizacja
Kolejny warsztat będzie kontynuacją pierwszego. Po zapoznaniu się z organicznością w ruchu własnego ciała oraz doświadczeniu podłogi jako pierwszego i zawsze obecnego partnera do tańca, możemy wkroczyć w świat improwizacji z drugim ciałem. Podczas tego spotkania poznamy podstawowe zagadnienia Kontakt Improwizacji, skupimy się na tańczeniu ze wspólnym ciężarem, który tworzymy z partnerem oraz będziemy się bawić możliwościami tej praktyki.

SOBOTA 9.11.2019
17:00 – 20:00

3. Analiza ruchu (na bazie Laban/Bartenieff Movement System) – wstęp do pracy twórczej
To spotkanie będzie miało na celu rozłożenie ruchu na czynniki pierwsze i przyjrzenie się każdemu z nich. W jaki sposób odczuwamy w ruchu przestrzeń, czas, ciężar czy przepływ. Co się dzieje kiedy skupimy się tylko na jednym aspekcie, a co jeżeli połączymy dwa na raz. Czy mam preferencje i antypreferencje co do poruszania się w danym aspekcie. Każdy obszar ruchu, każda płaszczyzna, jakość, rytm, czy ścieżka jest jak oddzielna planeta. Kiedy potrafimy ruszając się lub obserwując rozróżniać poszczególne elementy, taniec zaczyna nabierać kompletnie innego wymiaru.

SOBOTA 30.11.2019
17:00 – 20:00

4. Praca twórcza i sceniczna
Ostatni warsztat będzie wprowadzeniem w artystyczny świat ciała. Każdy będzie mógł spróbować dotknąć swojej kreatywności i wrażliwości. Poznamy kilka narzędzia pracy choreograficznej, budowanie improwizacji grupowej opartej na konkretnych zasadach oraz skontaktujemy się z indywidualną ścieżką zainteresowań twórczych.

PO KAŻDYM Z WARSZTATÓW O GODZINIE 20:30 PRZEWIDZIANY JEST JAM!!!

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/915821675431401/