Instruktorzy

Marysia Ginał

Sport towarzyszy jej od 6 roku życia. Na początku trafiła do sekcji gimnastyki artystycznej w klubie sportowym: MKS Kusy Szczecin. Po 2 latach samodzielnie zdecydowała się zrezygnować z gimnastyki. Niedługo po tym zaczęła trenować taniec irlandzki w szkole Irish Rhythms. Przygotowywana do zawodów przez Jerzego Grzegorka brała udział w wielu międzynarodowych zawodach tańca irlandzkiego ‘feis’ w kategoriach solowych oraz grupowych.

Pierwszy raz uczestniczyła w konkursie tańca irlandzkiego w 2005 r. w Warszawie. Przez kolejne lata kilkukrotnie wyjeżdżała na zawody m.in. do: Krakowa, Wiednia, Salzburga, Mediolanu, Monachium, Bremen oraz Stuttgart’u. Zdobywając liczne złote medale w kategoriach solowych zakończyła przygodę ze sportowym tańcem irlandzkim na najwyższym poziomie open championship. Wraz ze szkołą występowała również wielokrotnie na Szczecińskiej scenie oraz poza nią. Brała udział m.in. w koncercie przygotowanym na The Tall Ships’ Races 2007 oraz cyklu koncertów o tematyce Irlandii organizowanych dla dzieci na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie (3-krotnie).

W 2015 r. spełniła swoje marzenie wylatując na „Zieloną Wyspę” prosto na warsztaty zorganizowane przez mistrzów tańca irlandzkiego – Riverdance.

W 2012 r. po raz pierwszy pojawiając się w High Definition Dance studio zaczęła poznawać inne style taneczne m.in. takie jak: jazz, street jazz, modern.

Od 2018 r. zaczęła się interesować K-POP’em (‘Korean Pop’), a dokładniej częścią choreograficzną i wizualną. Ciężko jest określić jednym słowem definicję K-POP’u, ponieważ nie sposób jest do niego przypisać konkretny gatunek muzyczny, styl taneczny czy styl ubioru. Efektowne i wymagające choreografie wykonywane jednocześnie z częścią wokalną, przyciągające wzrok teledyski oraz nietypowe stylizacje zyskują coraz większe grono fanów na tle globalnym. Fani K-POP’u również mają swój wkład w rozszerzaniu się tego trendu. Nagrywanie tzw. dance cover’ów (choreografii oryginalnie wykonywanych przez artystów K-POP’owych do swoich piosenek) i udostępnianie ich w sieci stało się niezwykle popularnym zjawiskiem.

W związku powyższym w sieci można znaleźć wiele internetowych konkursów, w których można wziąć udział niezależnie od wieku czy miejsca zamieszkania. Do wzięcia udziału w takich konkursach wystarczą jedynie dobre chęci, trochę wolnego czasu, oryginalny pomysł na odtworzenie choreografii wraz ze zmianą ustawień i drobnych szczegółów jeśli jest to konieczne, kamera oraz dostęp do internetu. Tancerzom High Definition Dance studio również nie zabrakło chęci i zaangażowania do wzięcia udziału w jednym z takich konkursów. Ze Szczecina prosto do Korei Południowej zostało wysłane zgłoszenie do konkursu organizowanego przez YG Entertainment i grupę BLACKPINK na wykonanie dance cover’u piosenki ‘KIll This Love’. Było to nasz pierwszy taki konkurs ale zdecydowanie nie ostatni.