Instruktorzy

Dominika Liwuś

Ukończyła studia licencjackie na kierunku „Kulturoznawstwo” oraz studia magisterskie na kierunku „Bałtyckie Studia Kulturowe”. Przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 12 lat.

Zaczynała od hip-hopu, spotkała się również z sambą i twerkiem, tańczyła w pokazowej agencji artystycznej, próbowała swoich sił w tańcu towarzyskim czy modern jazzie – jednak przede wszystkim pozostaje wciąż wierna dancehallowi, który od samego początku darzy ogromną miłością. Od wielu lat jest stałą członkinią dancehallowej grupy Uptown Gyalz.

Brała udział w wielu projektach tanecznych, animacjach, teledyskach i koncertach; współpracowała z twórcami takimi jak: Mario Bischin, Sobota, DJ Redmer, GrillFunk, Effect, Boyfriend, Adonis, Niecik i wiele innych. 

Wciąż doskonali swoje umiejętności biorąc udział w licznych warsztatach, zawodach i pokazach.  Stara się rozwijać swój warsztat w innych formach tańca. Oprócz tańca ma jeszcze inną pasję – teatr.

Od 2014r. gra na deskach Teatru „nie ma”, w którym zajmuje się również ruchem scenicznym i choreografią. Spektakl z choreografią jej autorstwa („Rozbity Dzban”) zdobył nagrodę Bursztynowego Pierścienia Publiczności 2020.

W Teatrze „nie ma” wyreżyserowała spektakle ruchowe – „Kim byśmy byli, gdybyśmy nie byli nami”, „Mały Książę” oraz „Romeo i Julia”. Pracuje nad kolejnymi.

Wielokrotnie bywała na międzynarodowych festiwalach teatralnych. Na festiwalu Blanc’art 2022 w Casablance zdobyła nagrodę „THE PATH” – za wyznaczanie nowych ścieżek teatralnych, za osobowość, za ekspresję na scenie i poza nią.

Ma kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu regularnych zajęć tanecznych dla dzieci (w różnym wieku), młodzieży i dorosłych – grupowo i indywidualnie. Zajmuje się także Pierwszym Tańcem. Wielokrotnie prowadziła warsztaty ruchowo-teatralne dla dzieci i młodzieży na Procontruni podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Pro Contra w Szczecinie oraz na festiwalu „Teatr w Stodole” w Nastazinie. W Teatrze „nie ma” często prowadziła warsztaty z zakresu teatru fizycznego dla nowych członków teatru. Współpracowała także ze Strefą Kultury Studenckiej US oraz Terminalem Kultury. Realizowała różnego rodzaju projekty teatralne i filmowe (m.in. z Pomorzem Zachodnim).

W naszej szkole prowadzi regularne zajęcia dla HDciątek oraz Teatr Ruchu, a także open classy i warsztaty. Prywatnie to szczęśliwa żona i posiadaczka kotki brytyjskiej o imieniu Desna. Dominika jest wielką miłośniczką podróży, kultury Jamajki, masaży, literatury, kawy, kuchni tajskiej.