Instruktorzy

Szkoła tańca to przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą. To ich emocje, myśli, sposób spojrzenia na otaczający świat i podejście do innych wpływają na klimat i energię danego miejsca. Poznajcie kadrę HD!

Michał „Boguś” Bogusławski

Tancerz, instruktor i choreograf. Właściciel szkoły tańca High Defitnition Dance Studio.

W przeszłości zajmował się przede wszystkim tańcem nowoczesnym w wydaniu sportowym – wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata. Sześciokrotny mistrz Polski w konkurencjach grupowych i indywidualnych w kategorii Street Dance Show, brązowy medalista Pucharu Świata Jazz Dance w Mikołajkach w 2008 roku.

W latach 2009 – 2012 słuchacz Instruktorskiego kursu kwalifikacyjnego o specjalizacji „taniec jazzowy” w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.

Jako tancerz brał udział w szczecińskim projekcie „Dzieci Przełomu” – widowisku łączącym taniec, muzykę na żywo oraz wizualizacje, wystawionym w szczecińskiej operze i emitowanym w TVP. W swoim dorobku ma także występy na deskach niemieckiego teatru Uckermärkische Bühnen Schwedt w spektaklach „Im weissen Rössl”, „Willi bald im Elfenwald” oraz „Abschied von Walhalla”, „Amore Mio – das Figarokomplott” i „Luther – zwischen Liebe, Todd und Teufel”.

Czytaj więcej

Daria Czaja

Tańczy od 6 roku życia. Przygodę taneczną zaczynała od klasy tanecznej w szkole podstawowej. Przez 7 lat tańczyła taniec towarzyski. Szukała swojego miejsca w świecie tańca i rozwijała pasję tańcząc taniec współczesny, cheerleading, hiphop czy balet. Pasja stała się sposobem na życie. Ukończyła Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi ze specjalnością tancerz-choreograf z choreografią dyplomową „ Schizofrenia samotności”. Kurs profesjonalny tancerz tańca współczesnego” Akademii Sztuki Tańca, Łódź. Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w Warszawie ze specjalnością choreografia i teoria tańca.

Przygotowała i obroniła etiudą solową „Godzina 0″ oraz choreografię dyplomową „Molly”.

W 2019 roku ukończyła pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną z nauczaniem j. angielskiego na Wyższej Szkole Humanistycznej TWP w Szczecinie. Ukończyła formy doskonalenia „Autyzm a zespół Aspergera”, „Wychowanie jako sztuka przetrwania”, IV międzynarodową konferencję „ Edukacja innowacja pt. Zdrowa Edukacja” i konferencji regionalnej „Metody Montessori”.

Czytaj więcej

Dominika Liwuś

Jest magistrem kultury. Przygodę z tańcem rozpoczęła ponad 11 lat temu. Zaczynała od Hip-hopu, próbowała również Samby i Twerku, tańczyła w pokazowej agencji tanecznej, próbowała swoich sił w tańcu towarzyskim czy modern jazzie – jednak przede wszystkim pozostaje wierna dancehallowi, który od samego początku darzy ogromną miłością.

Od kilku lat jest stałą członkinią dancehallowej grupy Uptown Gyalz. Brała udział w wielu projektach tanecznych, animacjach, teledyskach i koncertach; współpracowała z twórcami takimi jak: Mario Bischin, Sobota, DJ Redmer, GrillFunk, Effect, Boyfriend, Adonis, Niecik i wiele innych.  Wciąż doskonali swoje umiejętności biorąc udział w licznych warsztatach, zawodach i pokazach.  Stara się rozwijać swój warsztat w innych formach tańca. Oprócz tańca ma jeszcze jedną pasję – teatr. Od 2014r. gra na deskach Teatru „nie ma”, w którym często zajmuje się również ruchem scenicznym i choreografią. Spektakl z choreografią jej autorstwa („Rozbity Dzban”) zdobył nagrodę Bursztynowego Pierścienia Publiczności 2020. W Teatrze „nie ma” wyreżyserowała dwa spektakle ruchowe – „Kim byśmy byli, gdybyśmy nie byli nami” i „Mały Książę”. Prywatnie jest wielką miłośniczką podróży, masaży, literatury i kuchni swojego narzeczonego.

Ma kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu stałych zajęć tanecznych dla dzieci w różnym wieku i dla dorosłych – grupowo i indywidualnie.

Wielokrotnie prowadziła również warsztaty ruchowo-teatralne dla dzieci i młodzieży na Procontruni podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Pro Contra w Szczecinie oraz na festiwalu „Teatr w Stodole” w Nastazinie. W Teatrze „nie ma” często prowadziła warsztaty z zakresu teatru fizycznego dla nowych członków teatru.

Czytaj więcej

Marysia Ginał

Sport towarzyszy jej od 6 roku życia. Na początku trafiła do sekcji gimnastyki artystycznej w klubie sportowym: MKS Kusy Szczecin. Po 2 latach samodzielnie zdecydowała się zrezygnować z gimnastyki. Niedługo po tym zaczęła trenować taniec irlandzki w szkole Irish Rhythms. Przygotowywana do zawodów przez Jerzego Grzegorka brała udział w wielu międzynarodowych zawodach tańca irlandzkiego ‘feis’ w kategoriach solowych oraz grupowych.

Pierwszy raz uczestniczyła w konkursie tańca irlandzkiego w 2005 r. w Warszawie. Przez kolejne lata kilkukrotnie wyjeżdżała na zawody m.in. do: Krakowa, Wiednia, Salzburga, Mediolanu, Monachium, Bremen oraz Stuttgart’u. Zdobywając liczne złote medale w kategoriach solowych zakończyła przygodę ze sportowym tańcem irlandzkim na najwyższym poziomie open championship. Wraz ze szkołą występowała również wielokrotnie na Szczecińskiej scenie oraz poza nią. Brała udział m.in. w koncercie przygotowanym na The Tall Ships’ Races 2007 oraz cyklu koncertów o tematyce Irlandii organizowanych dla dzieci na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie (3-krotnie).

W 2015 r. spełniła swoje marzenie wylatując na „Zieloną Wyspę” prosto na warsztaty zorganizowane przez mistrzów tańca irlandzkiego – Riverdance.

Czytaj więcej

Julia Galikowska

Pokochała taniec w wieku 4 lat. Tańczyła taniec towarzyski, taniec współczesny, aż w 2019 roku znalazła się w High Definition Dance Studio i poznała Street Jazz, który zajął miejsce w jej sercu.

Ma za sobą starty w wielu turniejach i festiwalach tańca, często  zajmując najwyższe miejsca.

W 2022 roku miała okazję tańczyć w teledysku u Jarod Noise & Lu – „Nie Będzie Już”

Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności taneczne uczestnicząc w różnych  zajęciach i warsztatach m. in. u osób jak: Tina Papazyan, Klaudia Sadło, Mateusz Sobecko, Patryk Rożniecki, Jurij Żurajew.

Czytaj więcej

Zuzanna Kwapisz

Tancerka od 2011 roku. Zaczynała od tańca disco dance, który tańczyła przez pierwsze 7 lat.

Obecnie trenuje street jazz oraz hip-hop. Jako instruktor i choreograf nie zamyka się w jednym, konkretnym stylu, lecz ceni sobie wszechstronność. Inspiruje się stylami, które tańczy na co dzień, jak i tymi, których uczy się na warsztatach.

Wielokrotnie występowała na mistrzostwach Polski, Europy i świata, gdzie zajmowała najwyższe miejsca. Jest kilkukrotną laureatką złotego aplauzu na Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Brała udział w programie Got to Dance – Tylko Taniec. W trosce o własny rozwój uczyła się u takich osobistości jak: Nicole Kirkland, Kaelynn Harris, Sean Lew, Hollywood, Scott Forsyth, Dylan Mayoral, Ysabelle Capitule, Maniek Kotarski, Shay Latukolan, BoyBoi, Phil Wright, Antoine Troupe, Nick Demoura, Klaudia Antos, Klaudia Sadło, Patryk Różniecki, Włodek Kołobycz, Tina Papazyan, Mateusz Sobecko, Ada Patłaszyńska, Jimmie Surles.

Czytaj więcej

Paulina Woźniak

Tancerka od 2009 roku. Uczestniczka takich programów jak You Can Dance- Po prostu tańcz (8 edycja- top 22), Mam Talent oraz Got To Dance- Tylko Taniec. Instruktorka, która od początku swojej tanecznej podróży pozostaje wierna Dancehall’owi. Wciąż jednak rozwijająca swój warsztat w innych formach tańca. Przez rok także tancerka rewiowa.

Doświadczenie sceniczne zdobyła biorąc udział w wielu pokazach, wydarzeniach, animacjach, zawodach, turniejach oraz projektach tanecznych. Instruktorka warsztatów tanecznych podczas festiwali teatralnych tj. „Teatralna Elipsa Kreatywności im. Zygmunta Zdanowicza TEK” w Policach oraz „Jesienna Scena Tańca” w Gryfinie.

Wystąpiła w spektaklu teatru tańca pt. „Formy Ulotne” w  reżyserii Agnieszki „Nieszki” Bogusławskiej. Zatańczyła podczas koncertów TEDE, Mariki oraz w teledysku „Bubliczki- Ponad normę”

Zdobyła:

4 miejsce – duet Paulina i Amina Dancehall Challenge 2018 r.
Top 8 duet – Paulina i Amina Wicked Dance Contest 2019 r.

Czytaj więcej

Sebastian Zemankiewicz

Już jako dziecko w wieku 7 lat rozpoczął swoją przygodę taneczną z baletem,  którą później zdecydował się przerwać na rzecz piłki ręcznej, grając przez kolejne lata w Szczecińskim klubie sportowym MKS Kusy Szczecin. Mając 13 lat na nowo odkrył taniec pod okiem p. Agaty Kubiak. Od  7 lat samodzielnie prowadzi zajęcia taneczne poruszając się w kategoriach: modern jazz, lyrical jazz, contemporary.  Jest zarówno tancerzem jak i choreografem. Jego twórczość pozwala wyrażać emocje, tworzyć niebanalne historie i zachęca do zabawy tańcem. 

Odkąd dołączył do kadry High Definition Dance Studio praktycznie każdą wolną chwilę spędza na doskonaleniu i rozwijaniu swoich umiejętności tanecznych oraz poszerzaniu horyzontów o kolejne style taneczne, takie jak: taniec współczesny, modern jazz, street jazz, kontakt improwizacja. Doświadczenie sceniczne zdobywał biorąc udział w różnego typu animacjach tanecznych, prezentując swoje choreografie i tańcząc w ramach wydarzeń kulturalnych w Szczecinie. 

Czytaj więcej

Klaudia Strochalska

Tańczy od 5 roku życia. Przez 15 lat trenowała sportowy taniec towarzyski szkoląc się przy tym u najlepszych polskich i zagranicznych instruktorów. Zajmowała czołowe miejsca na turniejach międzynarodowych i ogólnopolskich, dzięki czemu zdobyła najwyższą klasę taneczną. Jest półfinalistką Mistrzostw Polski FTS w 10 tańcach z 2017 roku.

Przez 4 lata prowadziła zajęcia grupowe i indywidualne z tańca towarzyskiego w Polsce oraz Niemczech, a także przygotowywała pary do pierwszego tańca.

Obecnie prowadzi zajęcia latino dla kobiet, a także realizuje i rozwija się w innych stylach, choć tańce latynoamerykańskie zawsze pozostaną bliskie jej sercu.

Jej pasją – poza tańcem – jest psychologia, którą studiuje od 2018 roku. Jest członkinią Koła Naukowego Psychologii Pozytywnej, w ramach którego pisze artykuły naukowe, bierze udział w projektach badawczych i konferencjach naukowych.

Czytaj więcej