Instruktorzy

Szkoła tańca to przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą. To ich emocje, myśli, sposób spojrzenia na otaczający świat i podejście do innych wpływają na klimat i energię danego miejsca. Poznajcie kadrę HD!

Michał „Boguś” Bogusławski

Tancerz, instruktor i choreograf. Właściciel szkoły tańca High Defitnition Dance Studio.

W przeszłości zajmował się przede wszystkim tańcem nowoczesnym w wydaniu sportowym – wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata. Sześciokrotny mistrz Polski w konkurencjach grupowych i indywidualnych w kategorii Street Dance Show, brązowy medalista Pucharu Świata Jazz Dance w Mikołajkach w 2008 roku.

W latach 2009 – 2012 słuchacz Instruktorskiego kursu kwalifikacyjnego o specjalizacji „taniec jazzowy” w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.

Jako tancerz brał udział w szczecińskim projekcie „Dzieci Przełomu” – widowisku łączącym taniec, muzykę na żywo oraz wizualizacje, wystawionym w szczecińskiej operze i emitowanym w TVP. W swoim dorobku ma także występy na deskach niemieckiego teatru Uckermärkische Bühnen Schwedt w spektaklach „Im weissen Rössl”, „Willi bald im Elfenwald” oraz „Abschied von Walhalla”, „Amore Mio – das Figarokomplott” i „Luther – zwischen Liebe, Todd und Teufel”.

Czytaj więcej

Julia Duszyńska

Taniec towarzyszył jej od najmłodszych lat. Od 2012 roku była częścią hip-hopowej grupy OKIDOKI. Ich wieloletnia wspólna praca przyniosła im wiele złotych medali. . W 2017 roku jej pasja obrała nowy kierunek. Po poznaniu Południowo-Koreańskiej grupy BTS, zaczęła interesować się K-POPem. Na co dzień tancerka naszej grupy K-POP PRO czyli Blue Bees HD

Aktywnie dzieli się coverami K-POPowych układów w mediach społecznościowych. Uczennica Technikum na kierunku fotografia i multimedia. Wolny czas spędza na uczeniu się układów z internetu oraz jeździe na swoim koniu.

Czytaj więcej

Weronika Gregorczyk

Weronika „Gregor” Gregorczyk była naszą tancerką już w 2017 roku. W 2019 wyjechała do Poznania, gdzie dokształcała swoją wiedzę i umiejętności z zakresu Tańca Współczesnego oraz innych dziedzin tańca na Akademii Wychowania Fizycznego. Na kierunku „Taniec w Kulturze Fizycznej” szkoliła się pod okiem takich pedagogów jak Paulina Wycichowska, Agnieszka Doberska, Paweł Malicki, Adrian Radwański czy Andrzej Adamczak. Po dyplomie kontynuowała naukę pod okiem Tamae Yoneda oraz Alisha Kobyliak w studio tańca Flying Steps Academy w Berlinie. Następnie wyjechała do Hiszpanii, gdzie pod okiem Rity Klein w Bravo Dance Studio w Torrevieji dokształcała się w stylu Commercial, Reggaeton i Urban Style.

W tańcu współczesnym inspiruje się naturą oraz anatomicznym ruchem w ciele człowieka. Stawia również na indywidualność swoich tancerzy i pomaga im znaleźć własne, oryginalne jakości ruchowe. W przyszłości jej marzeniem jest produkcja mini seriali opartych na doświadczeniach tanecznych oraz jej własnych podróżach życiowych.

Czytaj więcej

Basia Witkowska

Basia jest naszą tancerką od 2018 roku. Na co dzień trenuje Dancehall w grupie zamkniętej Saucy Squad. Bierze udział w przeróżnych zajęciach, warsztatach i obozach. Jest otwarta na różne style i lubi uczyć się nowych rzeczy. Miała szansę uczestniczyć w zajęciach osób takich jak: Sean Lew, Kerrie Milne, Shay Latukolan, J Blaze, Kenzo Alvarez, Klaudia Antos, Maniek Kotarski, Rie Hata, Dorian Kuźniewski czy Marta Pasta.

Aktualnie studiuje fizjoterapię i pogłębia swoją wiedzę o ludzkim ciele i jego możliwościach. Lubi oglądać filmy i seriale oraz słuchać muzyki, od afrobeats, rapu, popu, k-popu aż po muzykę klasyczną.

Czytaj więcej

Daria Czaja

Tańczy od 6 roku życia. Przygodę taneczną zaczynała od klasy tanecznej w szkole podstawowej. Przez 7 lat tańczyła taniec towarzyski. Szukała swojego miejsca w świecie tańca i rozwijała pasję tańcząc taniec współczesny, cheerleading, hiphop czy balet. Pasja stała się sposobem na życie. Ukończyła Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi ze specjalnością tancerz-choreograf z choreografią dyplomową „ Schizofrenia samotności”. Kurs profesjonalny tancerz tańca współczesnego” Akademii Sztuki Tańca, Łódź. Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w Warszawie ze specjalnością choreografia i teoria tańca.

Przygotowała i obroniła etiudą solową „Godzina 0″ oraz choreografię dyplomową „Molly”.

W 2019 roku ukończyła pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną z nauczaniem j. angielskiego na Wyższej Szkole Humanistycznej TWP w Szczecinie. Ukończyła formy doskonalenia „Autyzm a zespół Aspergera”, „Wychowanie jako sztuka przetrwania”, IV międzynarodową konferencję „ Edukacja innowacja pt. Zdrowa Edukacja” i konferencji regionalnej „Metody Montessori”.

Czytaj więcej

Dominika Liwuś

Ukończyła studia licencjackie na kierunku „Kulturoznawstwo” oraz studia magisterskie na kierunku „Bałtyckie Studia Kulturowe”. Przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 12 lat.

Zaczynała od hip-hopu, spotkała się również z sambą i twerkiem, tańczyła w pokazowej agencji artystycznej, próbowała swoich sił w tańcu towarzyskim czy modern jazzie – jednak przede wszystkim pozostaje wciąż wierna dancehallowi, który od samego początku darzy ogromną miłością. Od wielu lat jest stałą członkinią dancehallowej grupy Uptown Gyalz.

Brała udział w wielu projektach tanecznych, animacjach, teledyskach i koncertach; współpracowała z twórcami takimi jak: Mario Bischin, Sobota, DJ Redmer, GrillFunk, Effect, Boyfriend, Adonis, Niecik i wiele innych. 

Wciąż doskonali swoje umiejętności biorąc udział w licznych warsztatach, zawodach i pokazach.  Stara się rozwijać swój warsztat w innych formach tańca. Oprócz tańca ma jeszcze inną pasję – teatr.

Od 2014r. gra na deskach Teatru „nie ma”, w którym zajmuje się również ruchem scenicznym i choreografią. Spektakl z choreografią jej autorstwa („Rozbity Dzban”) zdobył nagrodę Bursztynowego Pierścienia Publiczności 2020.

W Teatrze „nie ma” wyreżyserowała spektakle ruchowe – „Kim byśmy byli, gdybyśmy nie byli nami”, „Mały Książę” oraz „Romeo i Julia”. Pracuje nad kolejnymi.

Wielokrotnie bywała na międzynarodowych festiwalach teatralnych. Na festiwalu Blanc’art 2022 w Casablance zdobyła nagrodę „THE PATH” – za wyznaczanie nowych ścieżek teatralnych, za osobowość, za ekspresję na scenie i poza nią.

Ma kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu regularnych zajęć tanecznych dla dzieci (w różnym wieku), młodzieży i dorosłych – grupowo i indywidualnie. Zajmuje się także Pierwszym Tańcem. Wielokrotnie prowadziła warsztaty ruchowo-teatralne dla dzieci i młodzieży na Procontruni podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Pro Contra w Szczecinie oraz na festiwalu „Teatr w Stodole” w Nastazinie. W Teatrze „nie ma” często prowadziła warsztaty z zakresu teatru fizycznego dla nowych członków teatru. Współpracowała także ze Strefą Kultury Studenckiej US oraz Terminalem Kultury. Realizowała różnego rodzaju projekty teatralne i filmowe (m.in. z Pomorzem Zachodnim).

W naszej szkole prowadzi regularne zajęcia dla HDciątek oraz Teatr Ruchu, a także open classy i warsztaty. Prywatnie to szczęśliwa żona i posiadaczka kotki brytyjskiej o imieniu Desna. Dominika jest wielką miłośniczką podróży, kultury Jamajki, masaży, literatury, kawy, kuchni tajskiej.

Czytaj więcej

Marysia Ginał

Sport towarzyszy jej od 6 roku życia. Na początku trafiła do sekcji gimnastyki artystycznej w klubie sportowym: MKS Kusy Szczecin. Po 2 latach samodzielnie zdecydowała się zrezygnować z gimnastyki. Niedługo po tym zaczęła trenować taniec irlandzki w szkole Irish Rhythms. Przygotowywana do zawodów przez Jerzego Grzegorka brała udział w wielu międzynarodowych zawodach tańca irlandzkiego ‘feis’ w kategoriach solowych oraz grupowych.

Pierwszy raz uczestniczyła w konkursie tańca irlandzkiego w 2005 r. w Warszawie. Przez kolejne lata kilkukrotnie wyjeżdżała na zawody m.in. do: Krakowa, Wiednia, Salzburga, Mediolanu, Monachium, Bremen oraz Stuttgart’u. Zdobywając liczne złote medale w kategoriach solowych zakończyła przygodę ze sportowym tańcem irlandzkim na najwyższym poziomie open championship. Wraz ze szkołą występowała również wielokrotnie na Szczecińskiej scenie oraz poza nią. Brała udział m.in. w koncercie przygotowanym na The Tall Ships’ Races 2007 oraz cyklu koncertów o tematyce Irlandii organizowanych dla dzieci na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie (3-krotnie).

W 2015 r. spełniła swoje marzenie wylatując na „Zieloną Wyspę” prosto na warsztaty zorganizowane przez mistrzów tańca irlandzkiego – Riverdance.

Czytaj więcej

Julia Galikowska

Pokochała taniec w wieku 4 lat. Tańczyła taniec towarzyski, taniec współczesny, aż w 2019 roku znalazła się w High Definition Dance Studio i poznała Street Jazz. Był to przełomowy moment, ponieważ to właśnie ten styl zajął ważne miejsce w jej sercu.

Ma za sobą starty w wielu turniejach i festiwalach tańca, na których często  zajmujmowała najwyższe miejsca.

W 2022 roku miała okazję tańczyć w teledysku u Jarod Noise & Lu – „Nie Będzie Już”

Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności taneczne, uczestnicząc w różnych zajęciach i warsztatach u takich osób jak: Tina Papazyan, Klaudia Sadło, Mateusz Sobecko, Patryk Rożniecki, Jurij Żurajew, Jordy Sparidaens, Sergio Reis.

„Na codzień jestem studentką kognitywistyki, a najbardziej interesuje mnie psychologiczny aspekt tej dziedziny. Od zawsze kochałam zwierzęta (pomimo mojej alergii na nie) i z czasem przełożyło się to na moje zaangażowanie w ochronę środowiska. W wolnym czasie lubię eksperymentować z makijażem, a wykonywanie go codziennie rano sprawia mi przyjemność.”

Czytaj więcej

Zuzanna Kwapisz

Tancerka od 2011 roku. Zaczynała od tańca disco dance, który tańczyła przez pierwsze 7 lat.

Obecnie trenuje street jazz oraz hip-hop. Jako instruktor i choreograf nie zamyka się w jednym, konkretnym stylu, lecz ceni sobie wszechstronność. Inspiruje się stylami, które tańczy na co dzień, jak i tymi, których uczy się na warsztatach.

Wielokrotnie występowała na mistrzostwach Polski, Europy i świata, gdzie zajmowała najwyższe miejsca. Jest kilkukrotną laureatką złotego aplauzu na Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Brała udział w programie Got to Dance – Tylko Taniec.
W trosce o własny rozwój uczyła się u takich osobistości jak: Sean Lew, Kaycee Rice, Jake Kodish, Jojo Gomez, Tucker Barkley, Kerrie Milne, Julian De Guzman, Nat Bat, Nicole Kirkland, Maniek Kotarski, Shay Latukolan, J Blaze, Kenzo Alvares, Scott Forsyth, Dylan Mayoral.

Prywatnie miłośniczka kotów i studentka filologii angielskiej na specjalności translatorskiej.

Czytaj więcej

Paulina Woźniak

Tancerka od 2009 roku. Instruktor tańca od 2015 roku. Uczestniczka takich programów jak You Can Dance- Po prostu tańcz (8 edycja- top 22), Mam Talent oraz Got To Dance- Tylko Taniec.

Instruktorka, która od początku swojej tanecznej podróży pozostaje wierna kulturze Dancehall. Wciąż jednak rozwijająca swój warsztat w innych formach tańca.

Aktualnie większość swojego czasu poświęca na prowadzenie 6 grup, wciąż jednak aktywnie startuje na największych zawodach dancehallowych w Polsce, przywożąc z nich miejsca na podium.
Od niedawna również prowadzi warsztaty w wielu miastach Polski.

We wrześniu 2022 roku odbyła swoją wymarzoną podróż na Jamajkę, dzięki której zakochała się w dancehall’u na nowo.
Podczas zajęć zawsze daje z siebie 100 % i tego też oczekuje od uczestników. Jest energetyczna, otwarta oraz pełna pozytywnej energii i poczucia humoru.

Wciąż marzy o kolejnej podróży na Jamajkę. W wolnych chwilach tworzy rękodzieło w stylu makramy, a od niedawna interesuje się grafiką komputerową.

Czytaj więcej

Sebastian Zemankiewicz

Już jako dziecko w wieku 7 lat rozpoczął swoją przygodę taneczną z baletem,  którą później zdecydował się przerwać na rzecz piłki ręcznej, grając przez kolejne lata w Szczecińskim klubie sportowym MKS Kusy Szczecin. Mając 13 lat odkrył taniec na nowo.

Mając 19 lat zaczął samodzielnie prowadzić zajęcia taneczne poruszając się w kategoriach: modern jazz, lyrical jazz, contemporary. 

Odkąd w 2013 roku dołączył do kadry High Definition Dance Studio praktycznie każdą wolną chwilę poświęcał doskonaleniu i rozwijaniu swoich umiejętności tanecznych oraz poszerzaniu horyzontów o kolejne style taneczne, takie jak: taniec współczesny, modern jazz, street jazz czy kontakt improwizacja.

Brał udział w  licznych pokazach tanecznych i współpracach komercyjnych, m.in. „Pożegnanie lata z muzyką filmową” we współpracy z Teatrem Polskim w Szczecinie, stworzenie choreografii i udział w teledysku do utworu „Solitude Love Song” (dostępny na YouTube) dla Szczecińskiego Chóru Politechniki Morskiej wraz z Darią Czają, choreografia oraz udział w charytatywnym koncercie „We Love Blue” na rzecz Krajowego Towarzystwa Autyzmu w Operze na zamku.

Na swoim koncie ma również doświadczenie na scenie teatralnej. Wystąpił w spektalu tanecznym „Quiet Expo” w reżyserii Agnieszki Bogusławskiej oraz w kilku musicalowych produkcjach niemieckiego teatru  Uckermärkische Bühnen Schwedt: „Willi bald im Elfenwald”, „Abschied von Walhalla”, „Amore Mio – das Figarokomplott”, „Luther – zwischen Liebe, Todd und Teufel”, „Shrek-Das Musical”, „Till Ulenspiegel”.

Od 2019 roku wiele uwagi poświęca zagadnieniom świadomości i stabilizacji ciała a także sile i motoryce ruchu. Przez pierwsze 2 lata trenował pod okiem trenera personalnego, czynnego zawodnika Brazylijskiego Jiu-Jitsu – Tomasza Kmity.

Od początku roku 2022 pasjonat Cross treningu (Crossfit), a także fan biegów przeszkodowych (OCR). Na swoim koncie ma już statuetkę weterana, startując we wszystkich formułach Runmagedonu (6km, 12km oraz 22km). Pasjonat ruchu i aktywnego trybu życia.

„Na co dzień jestem „panem kierownikiem” w przecudownym korpo, z którym nie bez powodu związałem się w roku 2009 i tak trwam w nim do dziś. Absolutnie lubię dostarczać sobie nowych bodźców. Moja regularna praca dostarcza mi tych umysłowych, dlatego swój czas wolny przeznaczam na te dla ciała i duszy. Sport pozwala mi wciąż na nowo udowadniać sobie, że limity są tylko w naszych głowach. Prywatnie, lubię gotować (a dokładniej piec ciasta – zwłaszcza kiedy mogę się nimi dzielić z najbliższymi, a także kocham sztukę, w ostatnich latach przede wszystkim sztukę tatuażu, co zaczyna być widoczne również na moim własnym ciele.”

Czytaj więcej

Emilia Nitek

Swoją tanczną przygodę rozpoczęła w 2019 roku pod okiem Pauliny Woźniak.

Od tamtej pory systematycznie poszerza swoją wiedzę na temat dancehallu i regularnie uczestniczy w największych wydarzeniach oraz warsztatach dancehall’owych w Polsce.

Szkoliła się u takich osób jak: Boysie Roses (tańczył obok twórcy dancehallu – Bogle’a), Global Bob, Sri Lanka, Cosmic Elite Team oraz u wielu innych tancerzy i ekip dancehallowych.

Razem z gupą Saucy Squad udało jej się wywalczyć:

  • 3 miejsce Mash Up Di Place 2023
  • 2 miejsce Dancehall Or Die 2023

Regularnie startuje również w kategorii solo freestyle, a oprócz dancehallu, uczęszcza na warsztaty z innych styli. Jest zakochana w kulturze jamajskiej i afrykańskiej, a na co dzień studiuje pielęgniarstwo.


Czytaj więcej