High Definition Dance Studio

MICHAŁ "BOGUŚ" BOGUSŁAWSKI

(jazz, street jazz, high heels, HDciaki, Juniorzy HD)

Michał „Boguś” Bogusławski
Tańczy od 2005r. Przygodę z tańcem rozpoczął w Studiu Tańca Paa. Obecnie instruktor i tancerz High Definition Dance Studio. Wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata. Sześciokrotny mistrz Polski w konkurencjach grupowych i indywidualnych w kategorii Street Dance Show. Pozostałe ważne tytuły to także:
wicemistrzostwo Polski - mini formacje Jazz Dance seniorów 2008,
drugie wicemistrzostwo Polski - mini formacje Jazz Dance seniorów 2009,
III miejsce na Pucharze Świata - mini formacje Jazz Dance seniorów 2008.
4 miejsce na mistrzostwach Świata Jazz Dance 2011 w kategorii formacje seniorów
Jako tancerz brał udział w szczecińskim projekcie „Dzieci Przełomu” - widowisku łączącym taniec, muzykę na żywo oraz wizualizacje, wystawionym w szczecińskiej operze i emitowanym w TVP. Wystąpił w spektaklu teatralno-tanecznym „Julian tom wiem”, którego premiera odbyła się w ramach Małego Kontrapunktu w 2013 r. W swoim dorobku ma także występy na deskach niemieckiego teatru Uckermärkische Bühnen Schwedt w spektaklu „Im weissen Rössl” oraz w trzech kolejnych edycjach „Jesiennej Sceny Tańca” w Gryfinie.
W trosce o własny rozwój pobierał nauki w rozmaitych technikach u takich osobistości jak Derek Mitchell, Marvin A. Smith, Luciano Di Natale, Julie Denise, Thierry Verger, Tiziana Cocca, Anna Wielogórska, Monika Moskwa, Milena Jurczyk, Katarzyna Skawińska, Eliza Hołubowska, Zbigniew Bujakowski, Gieorgij Puchalski i wielu innych.

Tancerz, instruktor i choreograf. W przeszłości zajmował się przede wszystkim tańcem nowoczesnym w wydaniu sportowym - wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata. Sześciokrotny mistrz Polski w konkurencjach grupowych i indywidualnych w kategorii Street Dance Show, brązowy medalista Pucharu Świata Jazz Dance w Mikołajkach w 2008 roku.

 

W latach 2009 – 2012 słuchacz Instruktorskiego kursu kwalifikacyjnego o specjalizacji „taniec jazzowy” w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.

 

Jako tancerz brał udział w szczecińskim projekcie „Dzieci Przełomu” - widowisku łączącym taniec, muzykę na żywo oraz wizualizacje, wystawionym w szczecińskiej operze i emitowanym w TVP. Wystąpił w spektaklu teatralno-tanecznym „Julian to wiem”, którego premiera odbyła się w ramach Małego Kontrapunktu w 2013 r. W swoim dorobku ma także występy na deskach niemieckiego teatru Uckermärkische Bühnen Schwedt w spektaklach „Im weissen Rössl”, „Willi bald im Elfenwald” oraz „Abschied von Walhalla”, "Amore Mio - das Figarokomplott" i "Luther - zwischen Liebe, Todd und Teufel".

W marcu 2014 roku wystąpił w „Quiet Expo” łączącym w sobie spektakl teatru tańca i performance, a w czerwcu tego samego roku zatańczył w widowisku tanecznym „Bieguny” – oba tytuły to autorskie projekty Agnieszki Bogusławskiej. W niecodziennym wydaniu wystąpił także w teledysku do piosenki „Abo mie zabiją” zespołu Bubliczki, za którego realizację odpowiadał Piotr Smoleński.

Współpracuje z Elizą Hołubowską i jej teatrem tańca Ego – Vu z Gryfina, wspólnie na podstawie jego pomysłu zrealizowali krótki spektakl taneczny „MEN” z jego udziałem.

W trosce o własny rozwój pobierał nauki w rozmaitych technikach u takich osobistości jak Derek Mitchell, Yanis Marshall, Marvin A. Smith, Luciano Di Natale, , Thierry Verger, Pascal Beugré Tellier, Tiziana Cocca, Julie Denise, Anna Wielogórska, Monika Moskwa, Milena Jurczyk, Katarzyna Skawińska, Eliza Hołubowska, Zbigniew Bujakowski, Igor Kryszyłowicz, Justyna Lichacy, Anna Jujka, Gieorgij Puchalski i wielu innych, a lista ta stale się powiększa.

 

bogu_1sn_600

Menu

XNie pokazuj tego powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.