Instruktorzy

Szkoła tańca to przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą. To ich emocje, myśli, sposób spojrzenia na otaczający świat i podejście do innych wpływają na klimat i energię danego miejsca. Poznajcie kadrę HD!

Michał „Boguś” Bogusławski

Tancerz, instruktor i choreograf. W przeszłości zajmował się przede wszystkim tańcem nowoczesnym w wydaniu sportowym – wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata. Sześciokrotny mistrz Polski w konkurencjach grupowych i indywidualnych w kategorii Street Dance Show, brązowy medalista Pucharu Świata Jazz Dance w Mikołajkach w 2008 roku.

W latach 2009 – 2012 słuchacz Instruktorskiego kursu kwalifikacyjnego o specjalizacji „taniec jazzowy” w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.

Jako tancerz brał udział w szczecińskim projekcie „Dzieci Przełomu” – widowisku łączącym taniec, muzykę na żywo oraz wizualizacje, wystawionym w szczecińskiej operze i emitowanym w TVP. W swoim dorobku ma także występy na deskach niemieckiego teatru Uckermärkische Bühnen Schwedt w spektaklach „Im weissen Rössl”, „Willi bald im Elfenwald” oraz „Abschied von Walhalla”, „Amore Mio – das Figarokomplott” i „Luther – zwischen Liebe, Todd und Teufel”.

W niecodziennym wydaniu wystąpił także w teledysku do piosenki „Abo mie zabiją” zespołu Bubliczki, za którego realizację odpowiadał Piotr Smoleński.

Czytaj więcej

Daria Czaja

Tańczy od 6 roku życia. Przygodę taneczną zaczynała od klasy tanecznej w szkole podstawowej. Przez 7 lat tańczyła taniec towarzyski. Szukała swojego miejsca w świecie tańca i rozwijała pasję tańcząc taniec współczesny, cheerleading, hiphop czy balet. Pasja stała się sposobem na życie. Ukończyła Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi ze specjalnością tancerz-choreograf z choreografią dyplomową „ Schizofrenia samotności”. Kurs profesjonalny tancerz tańca współczesnego” Akademii Sztuki Tańca, Łódź. Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w Warszawie ze specjalnością choreografia i teoria tańca.

Przygotowała i obroniła etiudą solową „Godzina 0″ oraz choreografię dyplomową „Molly”.

W 2019 roku ukończyła pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną z nauczaniem j. angielskiego na Wyższej Szkole Humanistycznej TWP w Szczecinie. Ukończyła formy doskonalenia „Autyzm a zespół Aspergera”, „Wychowanie jako sztuka przetrwania”, IV międzynarodową konferencję „ Edukacja innowacja pt. Zdrowa Edukacja” i konferencji regionalnej „Metody Montessori”.

Czytaj więcej

Dominika Dębiec

Jest magistrem kultury. Przygodę z tańcem rozpoczęła ponad 11 lat temu. Zaczynała od Hip-hopu, próbowała również Samby i Twerku, tańczyła w pokazowej agencji tanecznej, próbowała swoich sił w tańcu towarzyskim czy modern jazzie – jednak przede wszystkim pozostaje wierna dancehallowi, który od samego początku darzy ogromną miłością.

Od kilku lat jest stałą członkinią dancehallowej grupy Uptown Gyalz. Brała udział w wielu projektach tanecznych, animacjach, teledyskach i koncertach; współpracowała z twórcami takimi jak: Mario Bischin, Sobota, DJ Redmer, GrillFunk, Effect, Boyfriend, Adonis, Niecik i wiele innych.  Wciąż doskonali swoje umiejętności biorąc udział w licznych warsztatach, zawodach i pokazach.  Stara się rozwijać swój warsztat w innych formach tańca. Oprócz tańca ma jeszcze jedną pasję – teatr. Od 2014r. gra na deskach Teatru „nie ma”, w którym często zajmuje się również ruchem scenicznym i choreografią. Spektakl z choreografią jej autorstwa („Rozbity Dzban”) zdobył nagrodę Bursztynowego Pierścienia Publiczności 2020. W Teatrze „nie ma” wyreżyserowała dwa spektakle ruchowe – „Kim byśmy byli, gdybyśmy nie byli nami” i „Mały Książę”. Prywatnie jest wielką miłośniczką podróży, masaży, literatury i kuchni swojego narzeczonego.

Ma kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu stałych zajęć tanecznych dla dzieci w różnym wieku i dla dorosłych – grupowo i indywidualnie.

Wielokrotnie prowadziła również warsztaty ruchowo-teatralne dla dzieci i młodzieży na Procontruni podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Pro Contra w Szczecinie oraz na festiwalu „Teatr w Stodole” w Nastazinie. W Teatrze „nie ma” często prowadziła warsztaty z zakresu teatru fizycznego dla nowych członków teatru.

Czytaj więcej

Marysia Ginał

Sport towarzyszy jej od 6 roku życia. Na początku trafiła do sekcji gimnastyki artystycznej w klubie sportowym: MKS Kusy Szczecin. Po 2 latach samodzielnie zdecydowała się zrezygnować z gimnastyki. Niedługo po tym zaczęła trenować taniec irlandzki w szkole Irish Rhythms. Przygotowywana do zawodów przez Jerzego Grzegorka brała udział w wielu międzynarodowych zawodach tańca irlandzkiego ‘feis’ w kategoriach solowych oraz grupowych.

Pierwszy raz uczestniczyła w konkursie tańca irlandzkiego w 2005 r. w Warszawie. Przez kolejne lata kilkukrotnie wyjeżdżała na zawody m.in. do: Krakowa, Wiednia, Salzburga, Mediolanu, Monachium, Bremen oraz Stuttgart’u. Zdobywając liczne złote medale w kategoriach solowych zakończyła przygodę ze sportowym tańcem irlandzkim na najwyższym poziomie open championship. Wraz ze szkołą występowała również wielokrotnie na Szczecińskiej scenie oraz poza nią. Brała udział m.in. w koncercie przygotowanym na The Tall Ships’ Races 2007 oraz cyklu koncertów o tematyce Irlandii organizowanych dla dzieci na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie (3-krotnie).

W 2015 r. spełniła swoje marzenie wylatując na „Zieloną Wyspę” prosto na warsztaty zorganizowane przez mistrzów tańca irlandzkiego – Riverdance.

Czytaj więcej

Paulina Woźniak

Tancerka od 2009 roku. Uczestniczka takich programów jak You Can Dance- Po prostu tańcz (8 edycja- top 22), Mam Talent oraz Got To Dance- Tylko Taniec. Instruktorka, która od początku swojej tanecznej podróży pozostaje wierna Dancehall’owi. Wciąż jednak rozwijająca swój warsztat w innych formach tańca. Przez rok także tancerka rewiowa.

Doświadczenie sceniczne zdobyła biorąc udział w wielu pokazach, wydarzeniach, animacjach, zawodach, turniejach oraz projektach tanecznych. Instruktorka warsztatów tanecznych podczas festiwali teatralnych tj. „Teatralna Elipsa Kreatywności im. Zygmunta Zdanowicza TEK” w Policach oraz „Jesienna Scena Tańca” w Gryfinie.

Wystąpiła w spektaklu teatru tańca pt. „Formy Ulotne” w  reżyserii Agnieszki „Nieszki” Bogusławskiej. Zatańczyła podczas koncertów TEDE, Mariki oraz w teledysku „Bubliczki- Ponad normę”

Zdobyła:

4 miejsce – duet Paulina i Amina Dancehall Challenge 2018 r.
Top 8 duet – Paulina i Amina Wicked Dance Contest 2019 r.

Czytaj więcej

Sebastian Zemankiewicz

Już jako dziecko w wieku 7 lat rozpoczął swoją przygodę taneczną z baletem,  którą później zdecydował się przerwać na rzecz piłki ręcznej, grając przez kolejne lata w Szczecińskim klubie sportowym MKS Kusy Szczecin. Mając 13 lat na nowo odkrył taniec pod okiem p. Agaty Kubiak. Od  7 lat samodzielnie prowadzi zajęcia taneczne poruszając się w kategoriach: modern jazz, lyrical jazz, contemporary.  Jest zarówno tancerzem jak i choreografem. Jego twórczość pozwala wyrażać emocje, tworzyć niebanalne historie i zachęca do zabawy tańcem. 

Odkąd dołączył do kadry High Definition Dance Studio praktycznie każdą wolną chwilę spędza na doskonaleniu i rozwijaniu swoich umiejętności tanecznych oraz poszerzaniu horyzontów o kolejne style taneczne, takie jak: taniec współczesny, modern jazz, street jazz, kontakt improwizacja. Doświadczenie sceniczne zdobywał biorąc udział w różnego typu animacjach tanecznych, prezentując swoje choreografie i tańcząc w ramach wydarzeń kulturalnych w Szczecinie. 

Czytaj więcej