High Definition Dance Studio

NIESZKA BOGUSŁAWSKA

(taniec współczesny, świadomość ciała/taniec intuicyjny)

Z ruchem i muzyką obcowałam już w wieku przedszkolnym. Mając 7 lat równocześnie zapisałam się do szkoły muzycznej I stopnia i na zajęcia taneczne. Początki pamiętam jako świetną zabawę, jednak szybko taniec przerodził się w moją pasję. Przez kilka lat trenowałam kilka razy w tygodniu i w weekendy, czasem po wiele godzin; jeździłam regularnie na obozy, warsztaty,  mistrzostwa Polski i świata w tańcu federacyjnym. Jako dziecko i nastolatka brałam udział w kilkudziesięciu pokazach rocznie. Na pewnym etapie rozwoju odkryłam nowe ruchowe i artystyczne horyzonty, otworzyłam szeroko głowę i oczy na nowe ścieżki. W odpowiednim czasie poznałam ludzi, którzy pokazali mi, że świat ruchu jest o wiele większy, pełniejszy i bardziej tajemniczy niż mi się zdawało.

5 lat temu wyjechałam do Warszawy w poszukiwaniu rozwoju. W tym czasie uczęszczałam na zajęcia popołudniowe do Warszawskiej Szkoły Baletowej, na zajęcia z różnych technik do szkół tańca, uczyłam się Modal Underground Technique stworzoną przez Thierrego Vergera, pracowałam z jego asystentką Kamą Giergoń i z nim samym. Wystąpiłam w półfinale Got to Dance - Tylko taniec wraz z Olgą Dobrowolską, brałam udział w projektach filmowych i fotograficznych, wystawiłam w Szczecinie dwa autorskie spektakle "Quiet expo" w Off Marinie i „Bieguny" w Teatrze Lalek Pleciuga pod patronatem prezydenta miasta. Ukończyłam 2 lata intensywnego programu szkoleniowego dla profesjonalnych tancerzy  w zakresie tańca współczesnego Warsaw Dance Department , podczas którego pracowałam z najwybitniejszymi choreografami polskiej sceny oraz z artystami z Izraela,  Japonii, USA, Afryki i całej Europy i uczyłam się technik, styli i metod takich jak Graham, Limon, Cunningham, Realese, floor work, Kontakt Improwizacja, Pilates, yoga, balet, Tai Chi, Ruch Autentyczny, improwizacja sceniczna. W ramach programu stworzyliśmy "Operę Kolejową" we współpracy z Instytutem Teatralnym i teatrem niezależnym KOMUNA//WARSZWA, performance na jeden z największych festiwali tańca współczesnego w Polsce Ciało/Umysł w choreografii Ramony Nagabczyńskiej oraz performance wystawiony w ramach cyklicznego wydarzenia I'm Space organizowanego przez Warsaw Dance Departemnt. Jako studentka zatańczyłam w spektaklu "Pan Tadeusz -wszystkie słowa”. Księga IV w reżyserii Piotra Cieplaka, wystawianym w Teatrze Narodowym w Warszawie.

Ukończyłam rok szkolenia ze świadomości ruchu bazującego na Laban Bartenieff Movement system oraz 2-gi rok pogłębionej praktyki w tej metodzie, będąc na sali najmłodszym uczestnikiem wśród doświadczonych terapeutów. Miałam przyjemność przez kilka lat prowadzić zajęcia dla dzieci i dorosłych w Warszawie i Szczecinie w formie regularnej lub warsztatowej. Pracowałam dla Europejskiej Fundacji Rozwoju Wsi. Performowałam na TEDx Warsaw w ramach działań towarzyszących wydarzeniu.

Moje działania z ostatnich 3 miesięcy, to wystawienie w Warszawskim Ośrodku artystycznym "Dorożkarnia" performance’u, który był końcowym etapem researchu na temat relacji ruchu i obrazu intuicyjnego oraz włączaniem do eksperymentu publiczności, a także rezydencja artystyczna w Portugali w ramach Agit Agueda Festival i Aveiro Festival, w którym kuratorem była Paulina Almeida. Podczas rezydencji zrealizowaliśmy między innymi spektakl "Mura" Teatru Ulicznego Grotest Maru z Niemiec.

Obecnie przeprowadzam się do Berlina, aby kontynuować swój rozwój artystyczny i zaczynam studia na kierunku zdrowie psychosomatyczne Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Poznaniu. Pragnę zgłębiać wiedzę na temat połączenia ciała, duszy i umysłu, ponieważ dzięki wielu doświadczeniom wiem, że najbardziej porusza mnie praca nad obecnością w ciele, która wychodzi daleko poza ramy pracy scenicznej. Poszerzanie samoświadomości wraz z wielowymiarową pracą z ciałem  jest wartością, którą kierowałam się przez całą drogę edukacji tanecznej, a którą w tej chwili świadomie wybieram jako kierunek moich dalszych poszukiwań

nieszka_photo2_600

 

 

Menu

XNie pokazuj tego powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.