High Definition Dance Studio

Zapraszamy na OPEN SPACE FOR IMPROVISATION

data: 2014-10-01

Korzystając z ciepłych jeszcze dni, chcielibyśmy wszystkich gorąco zaprosić na pierwsze spotkanie organizowane przez instruktorów High Definition Dance Studio "Open Space for Improvisation ", które odbędzie się dnia 04.10.2014 (sobota) o godzinie 14:00 na placu Orła Białego.

Spotkanie zostanie poprzedzone odpowiednim wprowadzeniem wszystkich chętnych uczestników. Pokażemy, w jaki sposób można bawić się ruchem, jak współpracować z ludźmi napotkanymi na swoim torze ruchu oraz jak kreować ruch w grupie.

Całość nadzorować będą instuktorzy High Definition Dance Studio:
Agnieszka, Bartek i Michał Bogusławscy oraz Sebastian Zemankiewicz.

Dlaczego Open Space ?
Otwarta przestrzeń daje nieograniczone możliwości. Udział w imprezie może wziąć każdy, kto nawet przechadzając się w tym dniu po centrum miasta, będzie miał ochotę zrobić coś innego, coś ciekawego, coś twórczego. Wychodzimy z murów naszego studio, by dać szczecinianom możliwość przyłączenia się do twórczej zabawy ruchowej lub po prostu obejrzenia żywego obrazu powstającego na oczach widzów.

Na temat samej improwizacji…
Improwizacja w tańcu obecna jest od samego początku jego istnienia. Sam swój początek taniec zawdzięcza właśnie improwizacji, z której to dopiero z czasem zaczęły się wyłaniać poszczególne elementy, jak sprecyzowane ruchy czy określone schematy. 
To z zabawy rytmem, ciałem, oddechem, muzyką czy głosem powstał taniec, który do dziś nabiera coraz to nowszych form i w dalszym ciągu pozostaje nieograniczonym źródłem ekspresji.

„Improwizacja to nieprzewidziane i przynajmniej częściowo nieprzygotowane działanie artystyczne łączące moment kreacji i wykonania.” - 
D. Kosiński, Słownik teatru

« Wróć do poprzedniej strony

Menu

XNie pokazuj tego powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.