High Definition Dance Studio

Nowe zajęcia - WEST COAST SWING

data: 2015-04-12

Nowość na wiosnę!

Zbieramy zapisy na nowy kurs dla początkujących: WEST COAST SWING. Zajęcia we wtorki  godz. 20:30-21:30
Ruszamy 14 kwietnia!!!
Info i zapisy: 511-642-681

Taniec West Coast Swing został stworzony w latach 50-tych, w Południowej Kalifornii. Wywodzi się z innych stylów swingu tańczonych od późnych lat 30-tych. WCS to taneczna rozmowa pomiędzy partnerką i partnerem. Ich dialog opiera się na kilku podstawowych krokach, a pozostałe ruchy są improwizacją, której kierunek nadaje muzyka.

WCS charakteryzuje się:

1: Dużą tolerancją muzyki, do której można tańczyć: od wolnego bluesa przez szybką muzykę bigbandową (swingową) do typowego R&B, hip-hopu lub rapu.
2: Ciekawą stylistyką: kobieta rusza się w podobny sposób jak w tańcach latynoamerykańskich, jednak kroki wykonywane są często od obcasa – tak zwany „West Coast Strut” – chodzenie w stylu zachodniego wybrzeża.
3: Tancerze mają dużo dowolności w ramach rytmicznego schematu – stąd miejsce na indywidualną interpretację muzyki i tańca.
4: Kobieta może przejąć prowadzenie – tak zwany „hijack” czyli „uprowadzenie”.
5: Jest niezwykle rozbudowany i wyszukany jeśli chodzi o figury, jakość ruchu i stylizacje.
6: Podstawowe elementy to przejścia, które zamieniają partnerów miejscami.

Tańczyć może każdy! Bez zadyszki i wielkiego parkietu. W każdym klubie znajdziesz muzykę do wcs.
Przewagą West Coast Swing nad innymi tańcami jest jego użyteczność. Nabyte umiejętności można szlifować podczas różnorodnych spotkań tanecznych, bo WCS można tańczyć do 80% powszechnie znanej muzyki.

 

Zajęcia z west coast swing poprowadzi Anna Hoffman, dla której taniec jest formą wyrażania siebie.

« Wróć do poprzedniej strony

Menu

XNie pokazuj tego powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.